Žitnoostrovské cyklostezky - Trasa č.4

Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu, které absolvovaly naši hosté - manželé Šímoví.

4. TRASA: Velký Meder - Kľúčovec - Medveďov - most přes Dunaj do Maďarska - Dunajská magistrála - Kľúčovec - Čiližská Radvaň - Velký Meder (43km; 62 metrů převýšení)

Popis cyklostezky Velký Meder - Kľúčovec - Medveďov - most přes Dunaj do Maďarska - Dunajská magistrála - Kľúčovec - Čiližská Radvaň - Veľký Meder

Od hotelu Orchidea *** jsme jeli směrem na jih po vedlejší silnici s minimální dopravou. Prohlédli jsme si rybářskou baštu. Po přibližně šesti kilometrech je odbočka do Kľúčovca. Zdejší hospůdka při cestě se otevírá v 11:00. Dále jsme pokračovali po vedlejší silnici do medvědovití, kde je také příjemná hospoda. Z Medveďovej jsme se vybrali po hlavní silnici do Maďarska. Po pár kilometrech jsme přešli most přes Dunaj. Maďarská strana nás nenadchla. Je tu vyprázdněna celnice, silná provoz. Rychle jsme se otočili a za mostem jsme zjistili, že podél Dunaje na České straně vede Dunajská cyklomagistrála. Značení bohužel žádné. Ale mile nás tato cesta překvapila. Asfaltový povrch vede po hrázi Dunaje krásnou přírodou. Z magistrály jsme sešli v Kľúčovci a zvolili cestu směr čiližská radvaň. Kousek sice jdete po vedlejší silnici, ale pak se dostanete na státní. Doporučujeme se vyhnout cestě od Čiližská Radvaně do Velkého Mederu, je tam hustý provoz a krajnice žádné. Vhodnějším by bylo vrátit se do Velkého Mederu z Kľúčovca stejnou cestou jako jsme ráno přicházeli do této vesnice.