Žitnoostrovské cyklostezky - Trasa č.2

Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu, které absolvovaly naši hosté - manželé Šímoví.

2. TRASA:  Veľký Meder - Číčov - Trávník - Tôň - Zemianska Olča - Lipové - Sokolce - Brestovec - Okoč - Veľký Meder (39 km; 29 metrů převýšení)

Popis cyklostezky Velký Meder - Číčov - Trávník - Tôň - Zemianska Olča - Lipové - Sokolce - Brestovec -Okoč - Veľký Meder

Opět zdoláváme jih. Od hotelu Orchidea *** jdeme ke křižovatce na Kľúčovec, což je doprava, my volíme směr doleva na Číčov. Do Číčov jsou to tři kilometry po pohodlné cestičce mezi lesíky. Na kraji Číčov je velký rybník, o kus dál je jezero. V centru mají upravený památník. Ptám se místního chlapce na hospodu. Nerozumí nám. Starší paní se omluví, že také "neumí hodně česky", ale pomozte si rukama. Navigovala nás dobře. Občerstvit se v místní hospodě. Na toalety je to z ní několik desítek metrů, přičemž milý pan hospodský zaujatě vypráví historii těchto stavění. Bohužel, jeho maďarštině smíšené s češtinou velmi nerozumíme. Ke hospůdce jsme od hlavní silnice šli vedle památníku doprava, tak se vracíme zpět na tu hlavní cestu a jdeme přes Trávník, Tôň, Zemianska Olču do lipové. Provoz je minimální. Dá se pozorovat příroda, oblíbené vodní kanály s ptactvem. U kostela je prudká zatáčka doleva a po levé ruce máme opět vodní kanál. Chceme jít do Sokolce. Z mapy jsme nevyčítali, jaký je povrch tohoto zhruba troj kilometrového úseku. Čeká nás tvrdý oříšek: štěrkopísek. Po něm se na kolech jde velmi špatně. Vyčerpání (ve stínu je 35 stupňů) se snažíme nasbírat sílu na benzínce v Sokolce. Bereme to přes Brestovec a Okoč. To už známe dobré, nefrekventované cestičky s okočským super cyklostezkou. Celá trasa je vynikající, jen je třeba vybrat na tento výlet jiný den, ne tropický.