SPA & Wellness Hotel Orchidea*** Slovensko, Veľký Meder - okolí

Dunajská cyklomagistrála


  • Patří mezi nejoblíbenější cykloztesky na Slovensku a zároveň patří mezi nejfrekventovanější cyklotrasy v Evropě. Vede od symbolického pramene Dunaje v Donaueschingen v Německu až k ústí Dunaje. Na území Slovenska dunajská cyklostezka prochází hraničním přechodem Berg - Bratislava. Vede po hrázi Dunaje přes Petržalku. Při termálním koupališti ve Veľkém Mederu i v okolí jsou  možnosti pro cykloturistiku.
  • Na území Slovenska dunajská cyklostezka prochází hraničním přechodem Berg - Bratislava. Vede po hrázi Dunaje přes Petržalku. Za Bratislavou najdete hlavně bruslaře, povrch hráze je totiž až po Gabčíkovo asfaltový. Dunaj se zde významně rozšiřuje díky Hrušovská zdrži, součásti vodního díla Gabčíkovo. Z Bratislavy po pravé straně řeky trasa prochází městskou částí Čunovo, a to vedle areálu vodních sportů.
  • Dunajská cyklostezka je část evropské cyklostezky Eurovelo 6.Jedna její část vede od německého historického městečka Passau až do Budapešti. Prochází rozmanitou říční krajinou a historickými městečky. Co ji ale dělá nejvíce přitažlivou je její poměrně nízká náročnost, neboť vede stále po rovině podél toku Dunaje.

    Dunajská cyklostezka patří mezi nejkrásnější stezky v celé Evropě. Celá stezka měří přibližně 1 200 kilometrů a vede z německého Donaueschingenu až do hlavního města Maďarska Budapešti. Odtud je to ještě 1 600 km k dunajské deltě u Černého moře, tento úsek však není tak dobře udržován jako předchozí část stezky.