Termální lázně, koupaliště, aquapark Veľký Meder na Slovensku


Cykloturistika, Dunajská cyklostezka


  • Slovensko je díky různorodosti terénu a rázovitosti svých regionů ideálním místem pro cykloturistiku. Nadšencům do tohoto sportu poskytuje dobře značené trasy pro horská, ale také silniční kola. Zavedou vás na nádherná místa a zákoutí jednotlivých regionů.

    Stejně  jako je rozmanité Slovensko, rozmanité jsou i cyklotrasy, které ho křižují. Díky tomu budou vaše výlety do přírody nebo za památkami rozmanité, zajímavé a vždy nové.
  • Dunajská cyklotezka

  • Dunajská cyklostezka je trasa vedoucí po březích Dunaje z německého Donaueschingenu přes Rakousko a Slovensko do maďarské Budapešti o délce zhruba 1200 km. Úsek z Pasova do Vídně, dlouhý zhruba 327 km a vedoucí Horním a Dolním Rakouskem, je nejstarší značenou cyklostezkou a patří mezi nejznámější v Evropě. Po obou březích Dunaje na nás čekají mohutná vodní díla, vinohrady, romantické zříceniny gotických hradů i barokní kláštery a zámky, a tak je zájezd přímo ideální pro milovníky historie, památek a cyklistiky.
  • Dunajská cyklomagistrála - patří mezi nejoblíbenější cyklotrasy ve střední Evropě a zároveň je nejfrekventovanější cyklistickou trasou v Evropě. Na území Slovenska dunajská cyklotrasa prochází hraničním přechodem Berg - Bratislava. Vede po hrázi Dunaje přes Petržalku. Za Bratislavou najdete hlavně bruslaře, povrch hráze je totiž až po Gabčíkovo asfaltový. Dunaj se zde významně rozšiřuje díky Hrušovská zdrži, součásti vodního díla Gabčíkovo. Z Bratislavy po pravé straně řeky trasa prochází městskou částí Čunovo, a to vedle areálu vodních sportů.