SPA & Wellness Hotel Orchidea*** Slovensko, Veľký Meder - okolí


Dunajská cyklomagistrála - Trasa č.5  • Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu které, absolvovali naši hosté - manželé Šimovi.

  • 5. TRASA:  Veľký Meder - Okoč - Opatovský Sokolec - Ásod - Veľký Kováč - Starý Goľáš - Okoč - Veľký Meder (33 km; 16 metrů převýšení)
  • Popis cyklotrasy Veľký Meder - Okoč – Opatovský Sokolec - Ásod –Veľký Kováč – Starý Goľáš - Okoč - Veľký Meder

  • Při ranním plánování cyklovýletů si začínáme notovat náš známý trampský song „Na Okoř je cesta...“.V Mederu jen modifikujeme ...na Okoč je cesta. Tudíž od hotelu Orchidea*** severní směr do Okoče a dál po silnici na Topoľníky. Přibližně tři kilometry za vesnicí Opatovský Sokolec odbočíme vpravo ze silnice na panelovou cestu. Ochlazuje nás vítr. Před zemědělskou usedlostí Ásod odbočíme vpravo na klasickou prašnou polní cestu. Dorazíme k samotnému statku, kde kličkujeme mezi silážními jámami. Nakonec podlézáme závoru. Čekám, kdy se po nás vrhne nějaký ten pes. Patrně jsme totiž odbočili dřív, proto jsme Ásod neminuli po silnici, nýbrž jsme majitelům usedlosti projeli po jejich pozemku. Když už jsme na silnici, tak se z usedlosti vyřítily dva traktory. Děsím se, že nás někdo pronásleduje za nepovolené vniknutí na jeho parcelu. Nikoli. Traktory vezou sběrače plodin do polí. Zažíváme zajímavý kontrast. Objevujeme rozlehlý upravený ranč s rybníkem, dřevěnými stánky s občerstvením. Areál je však ještě uzavřený.  Poté projíždíme kolem inseminační stanice, což je také docela zážitek. Vracíme se do Okoče. Zakousneme zákusek, osvěžíme se zmrzlinou a fičíme do Mederu. Tato trasa je úplně nenáročná.