SPA & Wellness Hotel Orchidea*** Slovensko, Veľký Meder - okolí


Dunajská cyklomagistrála - Trasa č.2  • Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu, které absolvovali naši hosté - manželé Šimovi.

  • 2. TRASA:  Veľký Meder - Číčov - Trávník - Tôň - Zemianska Olča - Lipové - Sokolce - Brestovec - Okoč - Veľký Meder (39 km; 29 metrů převýšení)
  • Popis cyklotrasy Veľký Meder - Číčov – Trávník – Tôň – Zemianska Olča – Lipové – Sokolce – Brestovec –Okoč - Veľký Meder

  • Opět zdoláváme jih. Od hotelu Orchidea*** razíme ke křižovatce na Kľúčovec, což je doprava, my volíme směr doleva na Číčov. Do  Číčova jsou to tři kilometry po pohodlné silničce se serpentinami a mezi lesíky. Na kraji Číčova je velký rybník, o kus dál jezera. V centru mají upravený památník s parčíkem. Ptáme se místního klučiny na hospodu. Nerozumí nám. Starší paní se omluví, že také „nevie vela po slovensky“, ale pomůže si rukama. Navigovala nás dobře. Občerstvujeme se v hospůdce, umístěné ve sto let starém statku. Na toalety je to z lokálu několik desítek metrů, přičemž milý pan hospodský zaujatě vypráví o historii tohoto stavení. Bohužel, jeho smršť maďarštiny se slovenštinou moje hlava moc nepobírá. K hospůdce jsme od hlavní cesty jeli u památníku doprava, tak se vracíme zpět na tu hlavní a jedeme přes Trávník, Tôň, Zemianskou Olču do Lipového. Provoz je minimální. Dá se pozorovat příroda, oblíbené vodní kanály s ptactvem. V Lipovém u kostela zabočujeme prudce doleva a po levé ruce máme opět vodní kanál. Potřebujeme do Sokolce. Z mapy jsme nevyčetli, jaký je povrch tohoto zhruba tří kilometrového úseku. Čeká mě tvrdý oříšek: štěrkopísek. Po něm se na kolech jede hodně zle. Vyčerpaná (ve stínu je 35 stupňů) poskládám svoji tělesnou schránku u benzinky v Sokolcích.  Skuhrám, ať se choť vydá sám do Mederu pro auto a vrátí se pro mě vozem. Chvilkovou krizi překonám. Bereme to přes Brestovec a Okoč. To jsou už známé dobré nefrekventované silničky s okočskou super cyklostezkou. Celá trasa je vynikající, jen je třeba vybrat na tento výlet jiný než tropický den.